Súlyemelő felszerelések
A súlyemelő övet először a versenysportolók használták, az olimpiai súlyemelés és az erőemelés területén. Ma már sokkal szélesebb körben elterjedt, a hobbiszinten sportolók is egyre nagyobb százalékban alkalmazzák, gyakran azonban helytelenül. Célszerű használni, de nem mindegy, hogy mikor és kinek. Tovább >>>
Súlyemelő felszerelések
Súlyemelő felszerelések
Súlyemelő felszerelések
A súlyemelő övnek két alapvető feladata van, egyrészt az alsó hátra nehezedő nyomás csökkentése (pl. amikor nagy súly emelésekor kiegyenesedik), másrészt a fej fölötti munka esetében esetlegesen fellépő túlzott hiperextenzió (hátrahajlás) megakadályozása. Az öv összenyomja a hasüreg tartalmát, ezzel növelve a hasűri nyomást, mely megfelelő támogatást biztosít az alsó hát csontjai előtt és segíti a gerincmerevítő izmok munkáját. A hiperextenzió ellen úgy véd, hogy az alsó hát körül masszív falat képez, mely korlátozza a hát mozgását, megakadályozza a csavarodást és az oldalra dőlést. Segítséget nyújt abban is, hogy a viselője biztos legyen hátának pozíciójában, mert az érintkezési felületen a bőr közvetíti az információkat az elhelyezkedésről.
Az optimális használatához nagyon szorosan kell felvenni, ami azonban nem könnyű. A súlyemelő öv növeli a vérnyomást, éppen ezért nem szabad sokáig fent hagyni. Két helyzetben érdemes leginkább az alkalmazása: amikor maximális terhelést alkalmaz a sportoló (pl. guggolásnál vagy felhúzásnál) vagy a fej fölötti munkánál (pl. nyakból nyomás), amikor a hát hátrahajlását kell megakadályozni. Nem kell tehát minden gyakorlathoz hordani, csak amikor várhatóan nagy terhelésnek teszik ki a gerincet és valóban szükség van rá. Ebből adódóan a kezdőknek, akik még nem dolgoznak nagy súlyokkal és akik még nem sajátították el a helyes technikákat nem ajánlott használata. Nem célszerű továbbá a túl gyakori alkalmazása sem, mert a törzsizmok fejlődése megrekedhet. Pontos felhelyezéséhez mindenképpen szakértő segítségét kell kérni, egyrészt, hogy a megfelelő helyre, másrészt pedig, hogy a helyes technikával kerüljön fel.
Súlyemelő cipő
A súlyemelő cipő kialakítására jellemző a kemény, sokszor rétegelt talp rész és az emelt sarok, a guggolások kényelmesebb pozícióban történő végzése érdekében. Utcai használatra vagy futásra nem javasolt. A súlyemelő cipők talpa akár fából is lehet - hiszen a nagy súlyok emelésénél szükséges a stabilitás és teherbírás
A Székely Budo-Sport Kft. a Fight art, Everlast, TopTen, Hayashi, Phoenix és Saman márkák kizárólagos importőre, magyarországi kis- és nagykereskedelmi forgalmazója.